Opublikowano:

Jak dobrać odcień do karnacji?

Perfekcyjnie wykonany zabieg opalania natryskowego to efekt zdrowo wyglądającej, świetlistej, odmłodzonej skóry.

Istotny jest dobór odpowiedniego stężenia DHA w płynie brązującym. Obecnie na rynku mamy do wyboru preparaty od 8% do 14% dihydroksacetonu – czyli składnika który odpowiada za zmianę koloru naszego naskórka.

Nieumiejętnie dobrany płyn jest głównym winowajcą żółtawego odcienia skóry – którego tak bardzo się obawiamy decydując się na zabieg opalania natryskowego.

Jeśli osoba o karnacji „albinoskiej” zapragnie wyglądać jak mulatka i wybierze odcień czekoladowy czyli 12 i więcej % DHA, skutek opłakany – murowany.

Pamiętajmy, nie każdy może wyglądać jak latynoska, jeśli natura obdarzyła nas alabastrową skórą, możemy jedynie delikatnie ją przyrumienić i zastosować płyn do jasnej karnacji, np. 8, 10 %.

Wbrew pozorom efekty takiego delikatnego opalenia są spektakularne. Opalenizna natryskowa przypomina do złudzenia lekkie muśnięcie słońcem. Nie jest żółta, pomarańczowa, brunatno-brązowa. Wyglądamy na wypoczętych, wyglądamy promiennie, zdrowo i  młodo, a o to przecież chodzi.

Osoby o ciemnej i normalnej karnacji mogą delikatnie zaszaleć, i pozwolić sobie na mocniejszy odcień, od 10% DHA. Efektem będzie ładny, złoto-brązowy odcień, bez smug, zacieków czy plamek.